Lajme

Sulmohet stacioni i trenit në Kramatorsk, 30 të vdekur dhe 100 të lënduar

Dy raketa ruse kanë goditur një stacion të trenit në Kramatorsk në Ukrainën lindore duke shkaktuar dëme, ka thënë kompania shtetërore e hekurudhave. Reuters raporton se stacioni ishe duke u përdorur nga civilët e zonave që ishin nën bombardimet e forcave ruse, shkruan The Guardian, përcjell qkakatre.com.

Tre trena që po bartnin të evakuuarit u bllokuan në regjionin e njejtë të Ukrainës të enjten pasi që një sulm nga ajri goditi sulmoi zonën, sipas shefit të hekurudhave të Ukrainës.