Sport

Kokëdhembje për Solskjaer, mungesa kyçe në qendër të mbrojtjes kundër Leicester

23:48 / E Mërkurë, 13 Tetor 2021 / A A

Manchester United të shtunën udhëton në King Poëer Stadium për t’u takuar me Leicester Cityn, në kuadër të Premier Ligës.

Por, trajneri i djajve Ole Gunnar Solskjaer i ka të lënduar të dy mbrojtësit e qendrës, Raphael Varane i cili nuk do të jetë i gatshëm dhe Harry Maguire që ka filluar stërvitjet por vështirë se do të rikuperohet për ndeshje.

Manchester United gjendet në pozitën e katërt, pork a vetëm dy pikë më pak se vendi i parë Chelsea që ka 16.