Shqiperi

“Do t’i jemi përherë mirënjohës “, Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të pedagoges Haxhiymeri: Personalitet në shkencat sociale dhe arsim

TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta e cilëson pikëllues lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të pedagoges së njohur Edlira Haxhiymeri. Meta shkruan se ajo ishte një personalitet në shkencat sociale dhe arsimin shqiptar, model i vlerave të larta qytetare dhe pedagogjike dhe se do t’i jemi përherë mirënjohës për kontributin e vyer të […]