Shqiperi

Deputeti i PD denoncon: Qytetarët në Kurbin kanë 3 javë pa marrë bonusin e qerasë, qeveria të mos luajë me bukën e gojës

Deputeti i Partisë Demokratike Kastrot Piroli ka denoncuar mungesën e bonuseve për familjet e prekura nga tërmeti. Sipas tij në Kurbin prej 3 javësh 1500 familje jane pa bonus qeraje. Ai akuzon qeverinë se ka mashtruar qytetarët dhe se pas 2 vitesh nga tërmeti 6 mijë qytetarë të Laçit nuk kanë shtëpitë e tyre. “Braktisja […]

The post Deputeti i PD denoncon: Qytetarët në Kurbin kanë 3 javë pa marrë bonusin e qerasë, qeveria të mos luajë me bukën e gojës appeared first on QkaKaTre.com – News24.