Sport

Bayern i gatshëm t’i japë Barcelones Lewandowskin – qkakatre.com

Bayern Munich është dorëzuar dhe do të përmbushë vullnetin e Robert Lewandowskit për t’u larguar në një ekip tjetër në fund të këtij sezoni.

Bavarezët, sipas asaj që shkruan katalanasja “Sport”, i kërkojnë Barcelonës të negociojë tani për Lewandowskin.

Kampionët e Gjermanisë dëshirojnë një transferim të shpejtë të sulmuesit dhe tashmë presin një ofertë zyrtare nga Barcelona për polakun.