Shëndeti

Receta e famshme që shkatërron qelizat e kancerit dhe shëron komplet organizmin

Kjo është recetë për shërimin e organizmit komplet: pastron enët e gjakut, shëron zemrën, forcon sistemin imun, pastron mëlçinë, veshkat, si dhe sistemin tretës dhe mikroflorën.
Përmirëson edhe punën e trurit dhe kujtesën, mbron nga infarkti dhe shëron personat që e kanë pësuar një të tillë. Përgatitja shëron edhe nyjat dhe e rregullon peshën trupore.

Përbërësit: – 400 gr sytha të grurit, – 15 limonë të freskët organikë, – 12 hudhra të freskëta, – 1 kg mjaltë, – 400 gr bërthamë të arrave. Përgatitja: Përgatitja e sythave të grurit: 400 gr grurë i vendoni në kavanoz me ujë të valuar dhe e lini gjatë natës. Pas 10-12 orë në kavanoz lini sythat. Bluani më pas sythat e grurit, bërthamën e arrave dhe hudhrat.

Në anën tjetër, bluani 5 limonë me lëvore dhe krejt bashkë i përzieni në një enë. Nga pjesa tjetër e limonëve shtrydhni lëngun dhe i përzieni me pjesën tjetër.

Shtoni mjaltin dhe i përzieni me lugë të drurit. Pas 3 ditësh masa është e gatshme. Kjo masë konsumohet 1-2 lugë 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe para gjumit.Kundër kancerit – e konsumoni çdo dy orë.